Pátek 23.3.2018

Aktuality archiv

Bohoslužby

Byli jsme v Praze na Pochodu pro život

V sobotu 24. března se Praha stala místem setkání pro ty, kterým není lhostejný život druhého člověka. Konal se zde již XII. ročník Pochodu pro život, který organizuje Hnutí Pro život ČR.

Ve 13 hodin sloužil kardinál Dominik Duka mši svatou, která byla obětována na úmysl ochrany lidského života od početí, za rodiče a lékaře.  Otec Duka povzbuzoval přítomné svým slovem a aktuální prosbou, že je potřeba, aby mladé rodiny měly více dětí, je nutné, abychom byli vytrvalí v boji proti maření lidského života. Pevným hlasem se postavil proti lživosti slovního spojení „umělé přerušení těhotenství“, protože pravdou je, že život je tímto zákrokem UKONČEN, nikoli přerušen…

Prostřednictvím TV Noe, České televize, Proglasu a dalších médií se jeho slova mohla šířit do všech stran.

Krátce po 14. hodině se průvod vydal centrem Prahy směrem k Václavskému náměstí. Někteří nesli v rukou bílé kříže, které symbolizovaly duše nenarozených dětí. Jiní nesli transparenty hlásající nesouhlas s potratovou politikou v naší zemi.

Na pochod se vydala i dveceti pěti členná brněnská skupinka iniciovaná Národním centrem Rytířstva Neposkvrněné. Tito brňáci rozdávali kolemjdoucím během průvodu medailky s Pannou Marií a nejnovější čísla časopisu Immaculata, který na svých stránkách též usiluje o kulturu života. Jedna naše rytířka, paní Jana, se dostala i do televizního zpravodajství ČT, kde vysvětlovala, proč na pochod přijela.

V průvodu byly zastoupeny všechny věkové kategorie – počínaje dětmi v kočárku nebo náruči rodičů až po starší seniory opírající se o francouzské hole. Místy prosvítil i hábit zasvěcené osoby. Někteří zpívali mariánské písně, jiní se modlili růženec, někdo vedl duchovní rozhovor nebo diskusi s kolemjdoucími.

Pochod byl zakončen na Václavském náměstí, kde promluvil i rakouský biskup Andreas Laun, který se pravidelně zapojuje a účastní Pochodů pro život v nejrůzějších zemích a státech. Celé shromáždění poté pokleklo a jedním hlasem se spojilo v modlitbu a zpívaný svatováclavský chorál.

Tereza Kozderová

Vydáno:25.3.2012 Zobrazeno:2964

Bohoslužby

minorité

Neděle: 7.30, 9.00, 10.30, 15.30, 18.00*
Pondělí: 10.00, 15:30
Úterý: 10.00, 15.30, 18.00
Středa: 10.00, 15.30
Čtvrtek: 10.00, 15.30
Pátek: 10.00, 15.30, 17.00
Sobota: 8.00

* mše sv. v polském jazyce sloužena jednou za měsíc (2. neděle v měsíci)
Msza św. dla Polaków jest odprawiana w każdą drugą niedzielę w miesiącu o godz. 18.00

Svátost smíření

V týdnu 30 min. před bohoslužbou,
v neděli 20 min. před bohoslužbou.

Adorace

Loreta - otevřena

Loretánská PMLoreta je otevřena

Pondělí - Pátek
11.00 - 15.00

Vstup přes kostel sv. Janů

 

 Děkujeme za podporu

Práce na projektu - Záchrana nejstarších varhan v Brně – restaurování varhan v brněnské Loretě jsou financovány z příspěvků města Brna, Jihomoravského kraje a Nadace ČEZ, děkujeme!

 

Vydáno:1.7.2016 Zobrazeno:211780
Video

Noviciát

Video ukazuje každodenní život v noviciátu řádu minoritů v polských Smardzevicích. Noviciát, čili začátek řeholního života, obsahuje modlitbu, práci, studium, odpočinek, který je prožíván ve společenství řeholní komunity. Nahlédni za zdi kláštera, kterým během let 1974-2015 prošlo na 900 kandidátů o řeholní život. Kandidáti do řádu minoritů z České republiky, kteří bohužel nejsou tak četni jako je vidět na videu, jsou často posílání právě do Polska. Kdyby někdo z ČR měl zájem o vstup do našeho minoritského řádu, mohou se ozvat na email provincialat@minorite.cz.