Úterý 20.2.2018

Ministranti

Společenství ministrantů svatého Dominika Sávio

Dominik SavioSlužba u oltáře má v kostele sv. Janů velkou tradici. Malí i velcí ministranti vytvářejí společenství a vzájemně si pomáhají při různých farních aktivitách. Patronem ministrantů je svatý Dominik Sávio, pod jehož ochranou se pravidelně setkáváme.

Každý pátek probíhá setkání ministrantů, které začíná mší svatou v 17:00 a pokračuje schůzkou do 19:00. Na schůzkách se modlíme, hrajeme hry a společně poznáváme Ježíše.

Organizujeme také zábavné ministrantské dny a výlety.

Za celé společenství ministrantů odpovídá o. Karel Koblížek, za starší ministranty pak Štěpán Verbík, a za malé Peter Mokrička a Šimon Papoušek.

Jestli chceš, přijď mezi nás. Rádi Tě uvidíme!

ministranti

Ministrantská pouť na Vranov u Brna

 V sobotu 26. května vyrazilo naše společenství ministrantů na pouť. Vlakem z brněnského Hlavního nádraží jsme dojeli do Bílovic, odkud pokračovala naše pěší pouť na Vranov. Cesta nám byla zpestřena sedmi úkoly, které byly tematicky zaměřeny na Slovanské věrozvěsty, bratry ze Soluně – Cyrila a Metodě

Vydáno:5.6.2012 Zobrazeno:3244

MINISTRANTSKÝ DEN

Již podruhé v letošním roce naše společenství ministrantů prožívalo svůj den. V 10 hodin jsme se shromáždili v našem klášteře. Přišli kluci od těch úplně nejmladších až po zkušené třináctileté.

Na tento den byl připraven bohatý program, který začal malým občerstvením. Poté se všichni rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla nacvičovat bohoslužbu se Štěpánem Verbíkem a o. Sebastianem do kostela. Druhá se odebrala do zákristie spolu s Peterem Mokričkou a Šimonem Papouškem. Tam nejmenší ministranti poznávali liturgické předměty a liturgické oblečení pro kněze a ministranty. Následně jsme zábavnou formou vytvářeli model ideálního ministranta – jaký má být a co má dělat.

Vydáno:28.11.2011 Zobrazeno:2857

Ministrantský den

Ministrantský den

  Poslední březnová sobota se u nás v klášteře nesla v duchu ministrantského dne. Sešli se všichni, od úplně nejmladších až po zkušené třináctileté harcovníky, a tak jsme se mohli společně bavit a pilovat službu u oltáře. Pro kluky byl připraven bohatý program, který začal modlitbou a malým občerst

Vydáno:28.3.2011 Zobrazeno:3120

Ministranti - fotogalerie

ministranti

ministranti

ministranti

Pálava

Opava

ministrantký den

Video