Na začátku jsme si dali sraz na Hlavním nádraží. Přišlo nás tam kolem 12 členů Minoritského spolča a otec Piotr. Koupili jsme si lístky na 3.zónu IDS-JMK a šli na vlak. Obsadili jsme asi 6 dvousedaček. Průvodčí zapískal a my se vydali vlakem do stanice Česká. V zastávce Lesná ještě přistoupila Lucka Trnavská.

Po příjezdu do naší cílové stanice jsme vystoupili z vlaku a vydali se do Lelekovic po červené turistické značce. Pak nás čekal strmý kopec na vyhlídku Babí lom. V průběhu přišel Pepa s nápadem se modlit Cestu světla. Bylo to asi 14 zastavení. Před vyhlídkou přibyly kameny, po kterých jsme se měli prodrat až na její vrchol. Na ní jsme šli na rozhlednu skoro všichni a potom udělali pár selfíček. Pohled byl z ní překrásný. Bylo vidět Brno, Kuřim a Vranov, na který jsme se za chvíli vydali.

Došli jsme na místo, kde byli lavičky se stoly a tam jsme si dali tzv. švédský ubrousek (co kdo každý měl do společného). Poblíž byl tzv. chytač lelků, tak jsme se tam vyfotili a pokračovali dál k našemu dalšímu cíli. Po chvíli jsme se Já, Lucka a Šárka odtrhli od hlavní skupiny a šli dál na Vranov. Tam jsme měli sraz u Sester od Andělů. Poté pokračoval otec mší svatou obětovanou za úmysly, za které jsme obětovali tuto pouť.

Po mši následoval oběd v místní hospůdce zvaná Bylo nebylo. Tam jsme měli objednán kuřecí plátek se sýrem a bramborem. Byla to ovšem pořádná porce, a tak některé holky dávaly kus svojí porce klukům, protože by to nesnědly. Po vydatném jídle jsme šli zase k sestrám. Jedna z nich si pro nás připravila přednášku o jejich řádu. K tomu sestra podávala výborné buchty, které nám sama napekla. Přednáška byla hlavně o andělech a o jejich kůrech a jak vlastně vznikl jejich řád. 
Potom se část výpravy rozdělila na ty, kdo jeli autobusem z Vranova a zbytek, co šel pěšky do České na vlak. 
Tak jsme se rozloučili a na cestu si dali požehnání. 
Z výletu mám moc pěkné vzpomínky a všem bych ho doporučil.

Jiří Malík

Pár foteček z pouti 🙂