Dnes je 2. neděle adventní.

V tomto týdnu oslavíme:
– V úterý 7. prosince památku sv. Ambrože, biskupa a učitele církve
– Ve středu 8. prosinceslavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu – je to doporučený svátek
– V pátek 10. prosince slavnost Panny Marie Loretánské
– V neděli 12. prosince, 3. neděli adventní – Gaudete(radujte se)

Do úterý 7. prosince se po mši sv. v 15:30 hod. modlíme novénu před slavností Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu. Modlitbu vede Rytířstvo Neposkvrněné.

Srdečně vás zveme na rorátní mše svatéod pondělí do pátku v 6:30 hod. a v sobotu v 8:00 hod., kromě slavností. To znamená, že ve středu 8. prosince a v pátek 10. prosincerorátynebudou.


Na stolku u vchodu do kostela najdete Průvodce adventem. Jsou to sešitky s impulzy pro každý den Adventní doby. Je možné si je také zdarma stáhnout jako mobilní aplikaci.


V úterý 7. prosince po mši sv. v 15:30 hod. bude Mariánské večeřadlo, které povede o. Pavel Merta.

Ve středu 8. prosince, na slavnost Neposkvrněného početí Panny Marie, při mši sv. v 15:30 hod. bude kazatelem o. Kryštof Skibiński, národní duchovní asistent Rytířstva Neposkvrněné. Dovršíme naši devítidenní přípravu na tuto slavnost. Při této příležitosti přineseme svíci a obnovíme své odevzdání se Matce Boží. V tento den budou po odpolední mši sv. k dispozici také zázračné medailky.

Ve čtvrtek 9. prosince v 15:30 hod. bude sloužena mše sv. na úmysly rodičů a blízkých dětí, které zemřely před narozením nebo při porodu, a za počatý život. Jména nenarozených dětí můžete na začátku mše sv. napsat na papírek a vložit do košíčku uprostřed kostela, který bude přinesen s dary. Po mši sv. bude adorace za uzdravení.

V pátek 10. prosince budeme slavit slavnost Panny Marie Loretánské – v našem kostele to je poutní slavnost. Mši sv. v 15:30 hod. bude celebrovat o. Jan Pacner, farář od sv. Jakuba. Po mši sv. bude průvod se sochou Panny Marie Loretánské do Lorety.

Categories: Aktuality