Dnes je 3. neděle v mezidobí.

V tomto týdnu oslavíme:
– V pondělí 24. ledna památku sv. Františka Saleského, biskupa a učitele církve.
– V úterý 25. ledna svátekObrácení sv. Pavla, apoštola.
– Ve středu 26. ledna památku sv. Timoteje a Tita, biskupů.
– V pátek 28. ledna památku sv. Tomáše Akvinského, kněze a učitele církve.
– V neděli 30. ledna 4. neděli v mezidobí.

Do úterý 25. ledna prožíváme týden modliteb za jednotu křesťanů. Prosme proto Boha ve svých modlitbách za lásku a jednotu všech křesťanů.


V úterý 25. ledna vás zveme na ekumenickou bohoslužbu slova do kostela sv. Jakuba v Brně. Začíná v 19:00 hod.
V pátek 28. ledna v 15:30 hod. bude v našem kostele sloužena zádušní mše sv. za našeho zemřelého spolubratra, o. Adama Wolného. Srdečně vás zveme.


Milé sestry a bratři, jako každoročně se blíží doba rozhodování nejen pro ty, kteří končí studium na střední škole. Blíží se doba podávání přihlášek ke studiu bohosloví a formaci ke kněžství. Kněžství není zaměstnání. Je to odpověď na Boží pozvání ke službě lásky. Jako váš biskup vás všechny prosím, abystepomáhali podporovat povolání ke kněžství i k různým formám zasvěceného života. Prosím zvlášť o modlitby a příklad živé víry. Vás, mladí muži, kteří se cítíte pozváni ke kněžství, jste svobodní a máte nebo budete mít maturitní zkoušku, bych rád informoval, že přihlášky ke studiu bohosloví pro školní rok 2022/2023 je možné zaslat poštou k mým rukám do 21. března 2022. Každý den se za vás a za vaše zodpovědné rozhodování modlím.
Váš biskup Vojtěch.

Categories: Aktuality