Dnes je 4. neděle postní – Laetare (raduj se).

V neděli 3. dubna oslavíme 5. neděli postní.

Minulou neděli se ve sbírce na přípravu celostátního a světového setkání mládeže vybralo 20 016 Kč. Peníze již byly odeslány. Děkujeme za vaši štědrost!

Pobožnosti křížové cesty se během postní doby konají ve středu a v pátekpo mši svaté v 15:30 hod.V pátky postní doby po mši svaté v 10:00 hod. se modlíme kající pobožnost na Svatých schodech.

V pondělí 21. března byla v naší farnosti ustanovena farní rada, která má 10 členů. Vznikla jako jeden z plodů práce synodálních skupin. Všem jejím členům přejeme a v modlitbách vyprošujeme sílu, vytrvalost a nadšení Ducha Svatého.

Milí farníci a přátelé našeho kláštera a kostela, srdečně vás zveme každou neděli po mši svaté v 10:30 hod. do kavárny sv. Františka na starou faru. Kde si můžete dát nejen lahodnou kávu, ale také poznat nové bratry a sestry. Otevřeno je pro všechny!

Otec biskup Vojtěch zve mladé na Diecézní setkání mládeže, které proběhne v sobotu 9. dubna v Brně v katedrále od 8:30 hod. Akce je určená pro mládež celé brněnské diecéze ve věku 12 – 25 let. Program je tvořen katechezemi, přednáškami, workshopy, duchovním programem, zážitky ve společenství, obědem apod. „Můžete se zde obohatit o spoustu zážitků, vědomostí, podnětů, myšlenek, nových kamarádství i duchovního prožití akce,“ nabízejí organizátoři. Před setkáním je třeba se přihlásit na webu mladez.biskupstvi.cz/dsm.

Categories: Aktuality